استفاده از NAS‌های کیونپ برای پشتیبان گیری VM با استفاده از نرم افزار Veeam

نرم افزار پشتیبان گیری و همانند سازی Veeam که با NAS کیونپ تلفیق شده است راهکاری مقرون به صرفه برای پشتیبان گیری بر مبنای Disk درVMware  و Hyper-V است. این نرم افزار مقیاسی مهم برای در نظر گرفتن نیازهای محیط‌های پیشرفته است. این راهکار کامل و مقرون به صرفه در پشتیبان گیری، اجازه نصب یک و یا چندNAS  به عنوان پشتیبان گیری در شبکه، افزایش VM‌ها و پشتیبان گیری بر روی یک سایت از راه دور با راهکاری کارآمد در بازیابی فاجعه فراهم می‌سازد.

 

 

 

 

راهکار مشترک NAS کیونپ با نرم افزار پشتیبان گیری و همانند سازی Veeam، ایجاد ذخیره‌ساز کامل در محیط مجازی و محافظت شده است.


فواید استفاده از NAS به همراه نرم افزار پشتیبان گیری و همانند سازی Veeam به شرح زیر است:


کارایی بالا و کارآمد
اینترفیس 10 گیگ: سری‌های TS-x79 و TS-v70 در جهت ارسال دیتا با سرعت بالاتر و پشتیبان گیری سریع تر دارای اینترفیس 10 گیگ هستند.
پشتیبانی ازVMware  و ویندوز سرور 2012، Hyper-V : کیونپ به صورت همزمان از هر دو پلتفورم مجازی سازی نامبرده پشتیبانی می‌کند. ازکیونپ می‌توان به عنوان یک محصول و یا ذخیره‌ساز برای پشتیبان گیری از اطلاعات در محیط مجازی استفاده کرد.
حذف رکوردهای از پیش تعیین شده: حفظ ظرفیت ذخیره‌ساز با استفاده از فشرده‌سازی از پیش ساخته شده در نرم افزار Veeam و حذف رکوردهای تکراری به هنگام ریکاوری در VM، از دیگر مزیت‌های آن است. در این حالت با کاهش فضای ذخیره مورد نیاز و محدود کردن ارسال دیتا در طول شبکه باعث بالا رفتن کارایی دستگاه است.
ظرفیت بالای ذخیره‌سازی


انعطاف پذیری بالا
Granular restore: بهبود کامل VM‌ها یا ذخیره فایل‌ها و فولدرها به کمک IFLR (Instant File-Level Recovery)
Veeam Explorer™: درMicrosoft Exchange  مشاهده سریع پشتیبان گیری‌ها، جستجوی پیشرفته و بازیابی اطلاعات فردی (مانند ایمیل‌ها و شماره‌ها و یادداشت‌ها و...) را لحاظ می‌کند.
اجرای همزمانVM :Hyper-VM  و vSphere را به صورت مستقیم از قسمت پشتیبان گیری ذخیره‌ساز کیونپ، بدون هیچ گونه تغییر بر روی فایل‌های پشتیبان گیر میتوان اجرا کرد. همین امر نیاز به استخراج از پشتیبان گیری و کپی کردن آن بر روی ذخیره‌ساز را از بین می‌برد. این فرایند در بازه زمانی کمتر از چند دقیقه انجام می‌گیرد.


محفاظت از اطلاعات
حفاظت از اطلاعات توسط Raid
رمزگذاری
Remote Republication: NAS‌ها بی درنگ یا بر اساس زمان بندی از پیش تعیین شده اطلاعات را از شبکه محلی بر روی سایر NAS‌های از راه دور یا بر روی سرور  FTPو یا هارد دیگر همانندسازی می‌کنند.