استفاده از NAS‌های کیونپ برای اشتراک گذاری فایل: File Sharing

استفاده از ذخیره‌ساز NAS به منظور پشتیبان گیری از اطلاعات و اشتراک گذاری فایل‌ها در طول شبکه در بسیاری از ادارات و سازمان‌ها مورد توجه است.

ذخیره‌سازهای کیونپ نمونه‌ای از File Server هستند که برای اشتراک گذاری فایل‌ها و ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی شبکه‌های داخلی و یا خارجی استفاده می‌گردند.NAS  به عنوان سرور ذخیره‌ساز مرکزی یا سرور پشتیبان گیر از اطلاعات محافظت شده (از طریق تنظیمات Raid) و همچنین ارسال اطلاعات امن با کنترل بر روی دسترسی کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 


فواید استفاده از NAS کیونپ:


ذخیره‌سازی انبوه و اشتراک گذاری فایل در طول پلتفرم‌های مختلف

Turbo NAS‌ها در مدل‌های 1 تا 8 هارد موجود هستند و 48 ترابایت فضای ذخیره‌سازی برای کاربران شخصی و شبکه‌های Workgroups را فراهم می‌نمایند. کاربران با سیستم عامل‌های مختلف مانند ویندوز، MAC، لینوکس و Unix قادر به اشتراک گذاری فایل‌ها در طول شبکه هستند. NAS سرویس FTP و سرویس SFTP (Secure File Transfer Protocol) در جهت بالا بردن ضریب امنیت اطلاعات در طول شبکه فراهم می‌کند.


کنترل دسترسی کاربران
معمولا مدیران شبکه برای فولدرها،User Group ‌ها و کاربران، دسترسی‌های گوناگونی به منظور خواندن و نوشتن در NAS ایجاد می‌کنند. اطلاعات تمامی کاربران در Domain و تمامی پسوردهای آنان با قرار گرفتن NAS در شبکه Domain به عنوان AD بر روی دستگاه می‌گردد.


امنیت اطلاعات
Turbo NAS ازRAID  صفر، 1 و 5 با تنظیمات Hot Spare به منظور جلوگیری، از بین رفتن اطلاعات که در اثر خرابی احتمالی هارد درایورها به وجود می‌آید، پشتیبانی می‌کند.


کارایی بالا در انتقال اطلاعات
Turbo NAS‌ها از طریق الگوریتم سمبا قادر به انتقال دیتا با کارایی بسیار بالا در حدود 100MB/s هستند که موجب کاهش توقف زمان دانلود و یا آپلود می‌گردد. مدل‌های دو LAN، شامل دو اینترفیس گیگ LAN هستند. وجود دو LAN گیگ قابلیتLoad Balancing  و Fault Tolerance بر روی ذخیره‌ساز را به منظور حفاظت بیشتر اطلاعات و سیستم، فراهم می‌کند.