راهکارهای استفاده از NAS‌های کیونپ

امروزه ذخیره‌سازهای NAS کیونپ با قابلیت‌های فراوان متناسب با برندهای معتبر دنیا به همراه طیف گسترده‌ای از محصولات مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. این ذخیره‌ساز با سیستم عامل قوی و پایدار QTS دارای قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوت است. در ادامه به راهکارهای استفاده از NAS‌های کیونپ به صورت اجمالی می‌پردازیم:

 

 

 

 


راهکار اول:
اشتراک گذاری فایل: File Sharing

استفاده از ذخیره‌ساز NAS به منظور پشتیبان گیری از اطلاعات و اشتراک گذاری فایل‌ها در طول شبکه در بسیاری از ادارات و سازمان‌ها مورد توجه است. ذخیره‌سازهای کیونپ نمونه‌ای از File Server هستند که برای اشتراک گذاری فایل‌ها و ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی شبکه‌های داخلی و یا خارجی استفاده می‌گردند.NAS  به عنوان سرور ذخیره‌ساز مرکزی یا سرور پشتیبان گیر از اطلاعات محافظت شده (از طریق تنظیمات Raid) و همچنین ارسال اطلاعات امن با کنترل بر روی دسترسی کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فواید استفاده از NAS کیونپ:

ذخیره‌سازی انبوه و اشتراک گذاری فایل در طول پلتفرم‌های مختلف

Turbo NAS‌ها در مدل‌های 1 تا 8 هارد موجود هستند و 48 ترابایت فضای ذخیره‌سازی برای کاربران شخصی و شبکه‌های Workgroups را فراهم می‌نمایند. کاربران با سیستم عامل‌های مختلف مانند ویندوز، MAC، لینوکس و Unix قادر به اشتراک گذاری فایل‌ها در طول شبکه هستند. NAS سرویس FTP و سرویس SFTP (Secure File Transfer Protocol) در جهت بالا بردن ضریب امنیت اطلاعات در طول شبکه فراهم می‌کند.

کنترل دسترسی کاربران

معمولا مدیران شبکه برای فولدرها،User Group ‌ها و کاربران، دسترسی‌های گوناگونی به منظور خواندن و نوشتن در NAS ایجاد می‌کنند. اطلاعات تمامی کاربران در Domain و تمامی پسوردهای آنان با قرار گرفتن NAS در شبکه Domain به عنوان AD بر روی دستگاه می‌گردد.

امنیت اطلاعات

Turbo NAS ازRAID  صفر، 1 و 5 با تنظیمات Hot Spare به منظور جلوگیری، از بین رفتن اطلاعات که در اثر خرابی احتمالی هارد درایورها به وجود می‌آید، پشتیبانی می‌کند.

کارایی بالا در انتقال اطلاعات

Turbo NAS‌ها از طریق الگوریتم سمبا قادر به انتقال دیتا با کارایی بسیار بالا در حدود 100MB/s هستند که موجب کاهش توقف زمان دانلود و یا آپلود می‌گردد. مدل‌های دو LAN، شامل دو اینترفیس گیگ LAN هستند. وجود دو LAN گیگ قابلیتLoad Balancing  و Fault Tolerance بر روی ذخیره‌ساز را به منظور حفاظت بیشتر اطلاعات و سیستم، فراهم می‌کند.


راهکار دوم:
پیشتیبان گیری در NAS کیونپ  به همراه نرم افزار اجرایی Symantec

Symantec Backup EXec یکی از نرم افزارهای معروف پشتیبان گیری از اطلاعات است که اطلاعات کاملی در پشتیبان گیری ارایه می‌دهد. از آنجا که ذخیره‌سازهای کیونپ در رده ذخیره‌سازهای تحت شبکه پیشرفته هستند به صورت کامل با نرم افزار پشتیبان گیری Symantec کار می‌کنند. شما می‌توانید یک و یا چندینNAS  را به عنوان ذخیره‌ساز مدیا نصب کرده و از آن به عنوان راهکار پشتیبان گیری کامل از دیسک (B2D) استفاده کنید.

فواید استفاده ازNAS  کیونپ و نرم افزار پشتیبان گیری آن:

پشتیبان گیری از سایر سیستم عامل‌ها مانند ویندوز، لینوکس، MAC، (OSX)،Netware  و تکنولوژیOpened file امکان پذیر است.

بازیابی هوشمند فاجعه (intelligent Disaster Recovery): امکان بازیابی اطلاعات کل سرور در شرایط بحرانی در کمتر از چند دقیقه است.

Deduplication یا حذف رکوردهای تکراری باعث کاهش سایز اطلاعات در پشتیبان گیری می‌گردد.

عوامل زیادی در پشتیبان گیری کامل از سیستم، متناسب با زیر ساخت شما موجود است از جمله:

Microsoft Active Directory Agent: برای امنیت بالاتر اطلاعات Active Directory، از آن نسخه پشتیبان گرفته و در مواقع لزوم به صورت جزیی و یا کل آن را بازیابی می‌کنیم.

پشتیبان گیری از دیتابیس: فایل اجرایی پشتیبان گیر از DB2 بر روی ویندوز سرور، Microsoft SQL Server و Oracle پشتیبانی می‌کند.

مجازی سازی محیط پشتیبان گیری: زیر ساخت مجازی Vmware و یا Microsoft Huper-V سیستم پشتیبان گیری کاملی به صورت D2D2T مهیا می‌کند. (Disk to Disk to Tape)

پشتیبان گیری غیرمخرب از سرور ایمیل‌ها برای حفاظت از آنها شاملMicrosoft Exchange  یاLotus Domino server است.

حفاظت بی درنگ از سیستم‌های Work station که توسط DLO تهیه می‌شود، امکان حفاظت ازWork Station‌ها و لپ تاپ‌ها را فراهم می‌کند.

سایر فواید:

ظرفیت بالای ذخیره‌سازی

حفاظت از اطلاعات توسط RAID

گسترش و نگهداری راحت

پشتیبان گیری سریع و راحت

برای اطلاعات بیشتر در خصوص پشتیبان گیری به لینک زیر مراجعه نمایید:
http://files.qnap.com/news/pressresource/product/Backup_Exec_12.5_with_QNAP_NAS.pdf

 

راهکار سوم:
پشتیبان گیری ازذخیره‌ساز توسطCloud

به جای استفاده از USB/eSATA، ذخیره‌سازهای خارجی و یا سرورهای از راه دور، Turbo Nas کیونپ با استفاده از Third Party‌های مختلف سرویس‌های cloud را به عنوان مقصد پشتیبان گیری لحاظ کرده است، امنیت اطلاعات به همراه کپی شدن اطلاعات در خارج از محل از مزیت‌های آن است. استفاده ازThird Party  مناسب، از دستگاه در مقابل از بین رفتن اطلاعات به صورت غیرمنتظره جلوگیری می‌کند و دریافت اطلاعات در شرایط بحرانی را فراهم می‌کند.

Azure
Cloud مناسب و مقرون به صرفه برای اطلاعات کوچک و بزرگ
http://azure.microsoft.com/en-us/services/storage/

Amazon S3
این Cloud برای تیم IT و توسعه دهندگان، امنیت، پایایی و مقیاس پذیری بالا در ذخیره‌ساز فراهم می‌نماید.
http://aws.amazon.com/s3/

Glacier
http://aws.amazon.com/glacier/

برای اطلاعات بیشتر از سایرcloud‌ها به سایت کیونپ، قسمت app center مراجعه نمایید.

 

راهکار چهارم:
راهکارهای 10GbE

شبکه 10GbE امروزه در کارهایی که بستگی به پهنای باند بالا در مجازی سازی یا سرعت بالا در پشتیبان گیری یا بازگرداندن اطلاعات بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. NAS‌های سری 10GbE راهکاری مناسب و قابل اعتماد برای محیط‌ها و شبکه‌های 10GbE هستند.

فواید استفاده از ذخیره‌سازهای 10GbE

سرعت بالا در ارسال اطلاعات

IOPS بالا

کاهش زمان انتظار و افزایش بهره‌وری

یادداشت:
در اتصال NAS  به برخی سوییچ‌های 10GbE به دلیل وجود رمز نگاری بر روی اینترفیس 10GbE سوییچ‌ها، نیاز به اتصال کابل SFF8431 برای اتصالNAS  به پورت سوییچ‌های 10GbE است. در هر حال بعضی از سازنده‌ها به دلیل استفاده از رمزنگاری‌های مخصوص خود از کابل‌های مخصوص خود استفاده می‌کنند.

 

راهکار پنجم:
دسترسی و کنترل از راه دور

دسترسی راحت و منسجم اطلاعات یک سازمان برای صاحبان کار که معمولا در حال سفر هستند امری ضروری است.Turbo NAS کیونپ در این شرایط سرویس‌های متفاوتی برای File Sharing و دسترسی اطلاعات از طریق وب، FTP وWebDAV  و DDNS فراهم می‌کند. کاربر به راحتی به اطلاعات بر روی NAS از طریق اینترنت بدون نگرانی برای از دست دادن اطلاعات محرمانه، دسترسی خواهد داشت.

فواید:

دسترسی امن اطلاعات از طریقWeb

با استفاده از اینترفیسWeb File Manager  امکان دسترسی به اطلاعات از طریق وب امکان پذیرد خواهد شد. برای انتقال مولتی مدیا مانند موزیک، ویدیو و عکس می‌توان برنامه Web-Based Multimedia Station را نصب کرد.

دسترسی 24 ساعته با بالاترین امنیت
به دلیل طراحی کیونپ بر مبنای تکنولوژی Green و مصرف حداقل برق، به صورت 24 ساعته می‌تواند کار کند. انتقال اطلاعات از طریق HTTPS و FTP با رمزگذاری SSL/TLS در بستر اینترنت انجام می‌شود.

پشتیبانی از DDNS
برای دسترسی به NAS در فضای اینترنت به جای به خاطر سپردن آدرس IP مانند 202.193.126.4 خصوصاIP  آدرس دینامیک، با رجیستر کردن Domain Name بر روی DDNS می‌توان دسترسی راحت بر روی اینترنت داشت.

اشتراک گذاری Network Drive
با استفاده از سرویس WebDAV که بر روی NAS وجود دارد می‌توان دسترسی به اطلاعات سایر سرورها در شبکه داخلی و یا خارج از شبکه داشت. سرویس WebDAV را می‌توان بر روی ویندوز، لینوکس و سیستم عامل‌های مک نصب کرد.

 

راهکار ششم:
راهکارهای مجازی سازی

مجازی سازی باعث افزایش در کارایی مدیریت و دسترسی به منابع و اپلیکیشن‌ها در IT می‌گردد. ذخیره‌سازهای کیونپ راهکارهایی مقرون به صرفه با کارایی بالا و قابل اطمینان به منظور مجازی سازی پیشنهاد می‌کنند که از جمله می‌توان به VMWare،vSphere ، Microsoft Hyper-V و Citrix XenServer اشاره کرد. علاوه بر آن کیوپ با استفاده از اپلیکیشن “Virtualization Station“، با فعال کردن دسکتاپ مجازی بر روی NAS مدیریت بر روی چندین ماشین مجازی را فراهم می‌کند.

دربرداشتن تمامی فواید تکنولوژی مجازی سازی

گسترش در پیوستگی کار

انعطاف پذیری در گسترش محیط‌های مجازی سازی

برای اطلاعات بیشتر از نرم افزارهای مجازی سازی مانندvSphere  و... و موارد استفاده از آنها، لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید:
https://www.qnap.com/i/useng/business_solutions/con_show.php?op=showone&cid=6

 

راهکار هفتم:
راهکار پشتیبان گیری VM در کیونپ با استفاده از نرم افزار Veeam

نرم افزار پشتیبان گیری و همانند سازی Veeam که با NAS کیونپ تلفیق شده است راهکاری مقرون به صرفه برای پشتیبان گیری بر مبنای Disk درVMware  و Hyper-V است. این نرم افزار مقیاسی مهم برای در نظر گرفتن نیازهای محیط‌های پیشرفته است. این راهکار کامل و مقرون به صرفه در پشتیبان گیری، اجازه نصب یک و یا چندNAS  به عنوان پشتیبان گیری در شبکه، افزایش VM‌ها و پشتیبان گیری بر روی یک سایت از راه دور با راهکاری کارآمد در بازیابی فاجعه فراهم می‌سازد.

 

راهکار مشترک NAS کیونپ با نرم افزار پشتیبان گیری و همانند سازی Veeam، ایجاد ذخیره‌ساز کامل در محیط مجازی و محافظت شده است.

فواید استفاده از NAS به همراه نرم افزار پشتیبان گیری و همانند سازی Veeam به شرح زیر است:

کارایی بالا و کارآمد
اینترفیس 10 گیگ: سری‌های TS-x79 و TS-v70 در جهت ارسال دیتا با سرعت بالاتر و پشتیبان گیری سریع تر دارای اینترفیس 10 گیگ هستند.
پشتیبانی ازVMware  و ویندوز سرور 2012، Hyper-V : کیونپ به صورت همزمان از هر دو پلتفورم مجازی سازی نامبرده پشتیبانی می‌کند. ازکیونپ می‌توان به عنوان یک محصول و یا ذخیره‌ساز برای پشتیبان گیری از اطلاعات در محیط مجازی استفاده کرد.
حذف رکوردهای از پیش تعیین شده: حفظ ظرفیت ذخیره‌ساز با استفاده از فشرده‌سازی از پیش ساخته شده در نرم افزار Veeam و حذف رکوردهای تکراری به هنگام ریکاوری در VM، از دیگر مزیت‌های آن است. در این حالت با کاهش فضای ذخیره مورد نیاز و محدود کردن ارسال دیتا در طول شبکه باعث بالا رفتن کارایی دستگاه است.
ظرفیت بالای ذخیره‌سازی

انعطاف پذیری بالا
Granular restore: بهبود کامل VM‌ها یا ذخیره فایل‌ها و فولدرها به کمک IFLR (Instant File-Level Recovery)
Veeam Explorer™: درMicrosoft Exchange  مشاهده سریع پشتیبان گیری‌ها، جستجوی پیشرفته و بازیابی اطلاعات فردی (مانند ایمیل‌ها و شماره‌ها و یادداشت‌ها و...) را لحاظ می‌کند.
اجرای همزمانVM :Hyper-VM  و vSphere را به صورت مستقیم از قسمت پشتیبان گیری ذخیره‌ساز کیونپ، بدون هیچ گونه تغییر بر روی فایل‌های پشتیبان گیر میتوان اجرا کرد. همین امر نیاز به استخراج از پشتیبان گیری و کپی کردن آن بر روی ذخیره‌ساز را از بین می‌برد. این فرایند در بازه زمانی کمتر از چند دقیقه انجام می‌گیرد.

محفاظت از اطلاعات
حفاظت از اطلاعات توسط Raid
رمزگذاری
Remote Republication: NAS‌ها بی درنگ یا بر اساس زمان بندی از پیش تعیین شده اطلاعات را از شبکه محلی بر روی سایر NAS‌های از راه دور یا بر روی سرور  FTPو یا هارد دیگر همانندسازی می‌کنند

 

راهکار هشتم:
اتوماسیون خانگی

از آنجا که تکنولوژی اتوماسیون منازل راحتی و لوکسی را برای منازل به همراه آورده است،کمپانی کیونپ با راهکاری مناسب، در عین سادگی، عملکردی مناسب برای سینما خانگی در منازل و ذخیره‌ساز مولتی مدیاها در خانه‌های هوشمند شما به ارمغان آورده است. کیونپ، ذخیره‌ساز تحت شبکه خود را همه جا برای شما قابل دسترس می‌کند.

متمرکزسازی مولتی مدیاها بر روی ذخیره‌ساز

NAS کیونپ به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند خاطرات محبوب شما را ذخیره و محافظت کند. از عکس تا ویدیوهای خانوادگی، کیونپ به عنوان یک ذخیره‌ساز متمرکز ایده‌آل برای تمامی اعضای خانواده به منظور مشاهده و ذخیره کردن لحظات و خاطرات فراموش نشدنی شما خواهد بود.NAS  ویژگی‌های زیاد و متفاوتی بر روی مولتی مدیاها دارد به گونه‌ای که به عنوان هاب خانگی برای ذخیره‌سازی اطلاعات و در دسترس بودن آنها بر روی دستگاه‌های دیگر در خانه و یا خارج ازآن شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما به راحتی می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های خود را بر روی تمامی وسایل تحت شبکه خانگی مشاهده کنید و از مشاهده ویدیو دیجیتال بر روی موبایل لذت برده و با دیگر اعضای خانواده به اشتراک بگذارید.

یک ریموت برای منزل و کیونپ شما

آیا از چندین دستگاه کنترل از راه دور بر روی میز و یا سیم‌های نامرتب چندین وسیله خسته شده‌اید؟ کیونپ زندگی شما را راحت تر خواهد کرد! با تجمیع همه وسایل، شما تجربه فوق العاده‌ای از سینما خانگی خود و NAS کیونپ با استفاده از تنها یک کنترل از راه دورخواهید داشت.

باز پخش کننده HD

تجربه به وجود آوردن یک سینما سرگرم کننده در خانه با استفاده از NAS‌های کیونپ به سادگی امکان پذیر است. اضافه کردن پورت HDMI بر روی سری جدید ذخیره‌سازهای NAS آن را تبدیل به پخش کننده مولتی مدیا می‌کند. با نصب اپلیکیشن رایگان "HD Station" و اتصال ذخیره‌ساز از طریق پورت HDMI به تلویزیون HD، می‌توان از ویدیوها، موزیک و تصاویر انتخاب شده بر روی ذخیره‌ساز لذت برد. همچنین می‌توان از طریق مرورگر گشت و گذار کرد و یا از طریق موبایل یا تبلت دسترسی به همه اطلاعات ذخیره‌ساز را داشت.